fbpx

Obezite Kaderiniz Değildir!

Tüp Mide (Mide Küçültme) Ameliyatı

Obezite ve Metabolik Cerrahi

AMELİYAT SÜRECİ

Merhaba,

Ameliyat olmaya karar verdikten sonra bir çok hasta kendisini nelerin beklediğini merak ediyor. Ameliyata karar veren hastalarımızın geçtiği aşamalardan kısaca bahsetmek istiyorum.

Bilindiği gibi obezite birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan ve çok sayıda organı etkileyebilen bir hastalık. Bu nedenle cerrahi tedavi planlanırken birden çok branşın birlikte uyum içerisinde çalışması gerekir.

Ameliyat öncesi öncelikle bir dizi tetkik ve konsültasyon silsilesinden geçirilirsiniz. Böylelikle kalp akciğer gibi uzun yıllar yağ yüküne maruz kalmış organlar ameliyata engel olabilecek hastalıklar açısından taranır ve gerekiyorsa tedavisi yapılır. Eşzamanlı olarak obeziteye neden olan ve ilaçla tedavi edilebilen hormonal hastalıklar araştırılır.

Kişi bu amaçla göğüs hastalıkları ve kardiyoloji bölümleri tarafından değerlendirilir. Geniş kan tetkikleri bakılır. Solunum fonksiyon testi ve Ekokardiyografi yapılır. Mide iç yüzeyinin değerlendirilmesi için endoskopi yaptırmanız istenir. (Not :Ameliyat öncesi tetkiklerinizi, bulunduğunuz ilde yada ameliyatınızın gerçekleşeceği hastanede yaptırabilirsiniz)

Esasında obezite cerrahisi ciddi bir genel cerrahi operasyonudur. Bu nedenle oluşabilecek komplikasyonlar açısından ayrıntılı bilgi alınmış olmalıdır.

Operasyon sonrası yeni bir beslenme ve yaşam tarzınız olacağından ameliyat sonrası dönem hakkında da bilgi sahibi olmalısınız. Kişinin ameliyatı tüm yönleriyle öğrenip kendini tam olarak hazır hissetmesi obezite cerrahisinin olmazsa olmaz kuralıdır.

Ameliyat öncesi tüm aşamalarda hasta ve ameliyat ekibi sürekli iletişim halinde olmalı, hasta merak ettiği tüm sorulara ayrıntılı olarak cevap alabilmelidir. Bu amaçla 05320137577‘den koordinatörümüz aracılığı ile hemşiremiz, diyetisyenlerimiz, psikoloğumuz ve tabiki benimle iletişime geçebilirsiniz.

Tetkikleriniz tamamlandı ve ameliyata hazırsınız.

Ameliyattan 2-3 gün önce Diyetisyenimiz tarafından aranır ve sıvı ağırlıklı diyete alınırsınız.

Operasyondan önceki gece hemşiremiz tarafından kan sulandırıcı iğnenizi (Clexane) yapmanız hatırlatılır. Gece yarısından sonra aç kalarak ameliyat saatini beklersiniz. (Not :Ameliyat sabahı hastaneye gelmeniz yeterlidir. Ameliyattan önce hastanede kalmanız gerekmez. Ameliyatınızın saatine göre hastaneye ulaşmanız gereken saat koordinatörümüz aracılığıyla size iletilecektir)

Ameliyathaneye gitmeden önce size antiemboli çorabı giydirilecek. Bu çorap bacaklarınızda pıhtı oluşmasını önler. Yine aynı amaçla ameliyat sırasında ve sonrasında bacaklarınıza aralıklı basınç uygulayan özel bir aparat takılır. Böylelikle emboli riskiniz minimuma indirilir.

Ameliyat laparoskopik yani kapalı yöntemle yapılır. Seçilen yönteme göre değişmekle beraber karın bölgenize yaklaşık 0,5-1 cm’lik 4-5 adet kesi yapılır. Bu ameliyatlar için geliştirilmiş özel aletler yardımıyla operasyon gerçekleştirilir. Ameliyat sırasında kullanılan malzemeler size özeldir.

Ameliyat sırasında rutin olarak kaçak testi yapılır ve ameliyat güvenilir bir şekilde sonlandırılır.

Kesi yaraları estetik dikişler ile kapatıldığından yara izi kalmaz.

Ameliyat sonrası odanıza alınırsınız, yoğun bakımda kalmanız gerekmez. Odanıza alındıktan birkaç saat sonra yürümeniz istenir. Bu uygulama emboli riskinin azaltılması açısından oldukça önemlidir.

Ertesi gün röntgen biriminde yeniden kaçak testi yapılır ve sonrasında sıvı gıdalar içmeye başlayabilirsiniz. İlk hafta yalnızca sıvı gıda ile besleneceksiniz. Hastanede yatarken diyetisyenimiz odanıza gelerek tarafımızca hazırlanan klavuzdan beslenme eğitiminizi anlatır.

Ameliyattan sonraki üçüncü gün taburcu olursunuz ve artık günlük aktivitelerinize başlayabilirsiniz.

Taburculuk sonrası katı gıdalara geçiş aşamalarını içeren beş haftalık diyet protokolü standart olarak uygulanır. Böylelikle kaçak riskinden korunmuş olacaksınız. Yine emboli riski nedeniyle hareketli yaşama geçinceye kadar bir süre daha kan sulandırıcı yaptırmanız gerekecek.

Değerli hastamız;

Ameliyat sonrası dönem ameliyathane çıkışında başlar ve esasen kişinin hedeflediği kiloya düşmesi ile sona erer. Hiçbir sıkıntı hissetmeseniz bile düzenli aralıklarla kontrollerinizi ve sizden istenen tetkikleri yaptırmalısınız.

Biz hastalarımızı uzun dönem takibe alıyoruz. Bir yıl boyunca belirli bir takvim çerçevesinde diyet  programı uyguluyoruz. Bu konuda diyetisyenlerden profesyonel yardım alıyoruz.

Ameliyat sonrası döneme uyum problemi yaşayan hastalarımıza psikolog desteği sunuyoruz.

Unutmayın tam başarı için tüm bu süreçlerde hasta doktoru ile sıkı bir işbirliği ve iletişim içinde olmalıdır.

Obezite cerrahisi kalıcı kilo veriminde etkinliği kanıtlanmış bilimsel bir yöntemdir.  Bu zorlukları aştığınızda kilolarınızdan kurtulup çok daha sağlıklı olacaksınız.

Zaman zaman tüm bu zorlu aşamaları geçen hastalarımızla buluşup kahve içeriz. İşte yıllar sonra içilen o kahvenin keyfi paha biçilemez ..

Macaristan’dan Gelecek Hastalara Özel

Almanya’dan gelen hastalarımız Adnan Menderes havalimanında tarafımızdan karşılanmakta ve VIP transfer ile son teknoloji ile donatılmış olan, deneyimli sağlık çalışanları ile hizmet vermekte olan hastanemize (Özel İzmir Medifema Hastanesi) götürülmektedir.

Burada ameliyat öncesi gerekli tüm tetkikler kendilerine tahsis edilen hostesler kılavuzluğunda yapılır. Ameliyat için engel bir durum saptanmaz ise ertesi gün ameliyat gerçekleştirilir. İyileşme süreci (2 gün) tamamlandıktan sonra hastalarımız tekrar havalimanına bırakılarak yeni hayatlarına uğurlanırlar.

Hastalarımızın ameliyat sonrası kullanmaları gereken özel mamalar tarafımızdan hastalarımıza hediye edilmektedir.

Hastalarımızdan Serpil hanım Ameliyat öncesi ve sonrası deneyimlerini anlatıyor…

Öncesi ve Sonrası

Aklınıza Takılanlar Mı Var?

Adınız Soyadınız

GSM Numaranız

E-Posta Adresiniz

Boyunuz

Kilonuz

Merak Edilenler

10 yıllık tüp mide (mide küçültme) ameliyatları deneyimi boyunca hastalarımız tarafından en çok sorulan soruları sizler için derledik. Bunlar dışında merak ettikleriniz için aşağıda bulunan bağlantılara tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.
WhatsappInstagram
  • Ameliyat ne kadar sürmektedir? Ne zaman taburcu olabilirim?
  • Ameliyat sonrası ne olacak?
  • Tüp Mide Ameliyatı Nedir?
  • Ameliyat nerede yapılmaktadır?
  • Tüp Mide ameliyatı ücreti nedir?
  • Neden Op. Dr. Volkan Arayıcı?
Ameliyat ne kadar sürmektedir? Ne zaman taburcu olabilirim?

Tüp mide ameliyatı yaklaşık 60 – 90 dakika arasında sürmektedir. Ameliyat olacak olan kişiler; ameliyat öncesi tetkikler dahil toplam 3-4 gün hastanemizde kalmaktadır.

Ameliyat sonrası ne olacak?

Hastalarımız ameliyat biriminden 4 saat sonra tek başına kalkıp yürüyüş yapabilmektedir. 2. günün sonunda ise hastalarımız özel diyetistenler tarafından hazırlanmış beslenme önerileri ile birlikte taburcu edilmektedir. Taburcu edilirken ilk 15 gün  kullanmaları gereken özel mamalar tarafımızdan temin edilmektedir.

Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı; büyük kesikler gerektirmeyen, karına açılan 4 tane küçük delikten kameralı özel cerrahi aletlerle midenin 3/2’sinin alınarak midenin küçültülmesi operasyonudur. Ameliyat sonrası kişi küçük lokmalarla doymakta ve iştah hormonu vücuttan uzaklaştırıldığı için iştah azalmaktadır. Tüp mide ameliyatı deneyimli ellerde çok güvenilir bir uygulamadır.

Ameliyat nerede yapılmaktadır?

Tüp mide ameliyatı Op. Dr. Volkan Arayıcı tarafından Özel İzmir Medifema Hastanesinde yapılmaktadır. Hastanemiz İzmir Adnan Menderes Havalimanına (ADB) 10 km uzaklıktadır. En son teknoloji ve deneyimli sağlık personeli ile donatılmıştır. Ameliyat olmak için gelen hastalarımız VIP araçlar ile alınarak hastanemize getirilmekte, ameliyat sonrası da yine aynı şekilde havalimanına uğurlanmaktadır.

Tüp Mide ameliyatı ücreti nedir?

Tüp mide ameliyatı ücreti hastanın yandaş hastalıkları ve metabolik sonuçlarına göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi ve ücretsiz muayene için iletişim sayfamızdan ya da instagram hesabımdan bana ulaşabilirsiniz.

Neden Op. Dr. Volkan Arayıcı?
  • 13 yıllık genel cerrahi uzmanlığı deneyimi,
  • 5 yıllık obezite ve diyabet cerrahisi deneyimi,
  • 1000+ başarılı tüp mide ve şeker ameliyatı,
  • Ameliyat sonrası 7 gün 24 saat destek…

İşte bu yüzden Op. Dr. Volkan Arayıcı‘yı tercih edebilirsiniz.Yasal Uyarı


Bu site, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup internetten sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalık tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Op. Dr. Volkan Arayıcı’nın web sitesini ziyaret eden herkes Yasal Uyarı sayfasında belirtilen tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.
Abone Ol


Obezite ve Tip 2 diyabet ile ilgili güncel gelişmeleri ilettiğimiz bültenimize abone olun. Spam ileti gönderilmemektedir.ET Copyright Light
Aydın Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı
WhatsApp chat