Bugün bu yazımda sağlık turizmine ve aracı firmalar ile ilişkili görüşlerimi yazmaya çalışacağım. Son yıllarda ülkemizde sağlık turizmi çok gelişti ve yaygınlaştı. Dünyanın birçok ülkesinden insanlar sağlık hizmeti almak için ülkemizi seçmekte ve sağlık hizmetlerini ülkemizde karşılayıp kendi ülkelerine dönmekte. Ülkemizin sağlık turizminde öne çıkmasının birçok nedeni vardır.

Türkiye iyi yetişmiş sağlık çalışanlarının olduğu bir ülkedir. Özellikle cerrahi branşlar da dünyada ki birçok ülke içinde ön plana çıkmaktadır. Kendini iyi yetiştirmiş cerrahlar şifa dağıtmaktadırlar.   Ülkemizde ki birçok hastane çok iyi ve modern ekipmanlarla donatılmıştır.

Sağlık turizmine artan ilgi nedeni ile kolay para kazanma arzusunda olan birçok aracı firma ortaya çıkmıştır. Aracı firmalar sağlık hizmeti almak isteyen kişileri bulup onları anlaşmalı olduğu doktorlarla buluşturmaktadırlar. Gelen hastaların gerekli olan tüm tedavileri doktorlar  tarafından yapılmakta ve hastalar yüksek memnuniyet oranları ile ülkelerine dönmektedirler.

Günümüzde obezite ve diyabet cerrahisine ilgi her geçen gün artmaktadır. Ülkemizde tüp mide ameliyatı, gastrik bypass, transit bipartisyon ve duodenal swich gibi ameliyatlar başarı ile yapılmaktadır. Bu ameliyatlarda ülkemiz cerrahları dünyadaki birçok cerraha göre çok daha tecrübelidir. Tecrübeli ellerde bu ameliyatlar çok güvenli ve konforlu ameliyatlardır. Mide küçültme, gastrik bypass gibi ameliyatlar diğer ülkeler ile karşılaştırıldığında daha uygun fiyatlarla ülkemizde güvenle yapılmaktadır.

Bu ameliyatların çok daha uygun fiyatlarla ve güvenli bir şekilde ülkemizde yapılması bizi sağlık turizminde ön plana çıkarmıştır. Sağlık turizminin artması da aracı firmaların artmasına neden olmuştur. Sağlık hizmeti doktorlar ve hastaneler tarafından verilmesine rağmen bu aracı firmaların kazançları doktorlardan daha fazla olabilmektedir. Yurt dışından sağlık hizmeti almak için araştırma yapan kişilerin karşısına genellikle bu aracı firmalar çıkmaktadır. Bu aracı firmalar belli doktorlar ile önceden anlaşma yapmakta ve hastaları kendi anlaştıkları doktorlara yada sağlık kurumlarına yönlendirmektedirler. Doğal olarak aracı firma kar etmek ister. Kar edebilmek için  doktora veya sağlık kurumuna az para vermeye uğraşır. Doktor veya sağlık kurumu da kar edebilmek  için daha kalitesiz malzeme kullanmaya itilir. Yada tecrübesiz, kendini kanıtlama çabasında olan doktorlar ile düşük fiyatlara anlaşma yapılır.

Verilen sağlık hizmeti sonrası hastaların uzun dönem takibi gerekebilir. Alınan sağlık hizmeti sonrası sizin takibinizi yapacak olan da sağlık hizmeti aldığınız doktor yada sağlık kurumudur. Sizin takibinizi aracı kurum yapmaz. Aracı kurumun işi parayı aldıktan sonra biter. Takibinizi yapması gereken doktor veya sağlık kurumu da çok ucuza ameliyatınızı yaptığı için de sizin takibinizi yapmak için çok hevesli olmaz. Bu nedenle ortada kalma ihtimaliniz çok yüksektir.

Sağlık hizmeti almak istediğiniz ülkede  internetten araştırma yaparken öncelikle hizmeti veren doktor yada sağlık kuruluşları ile bağlantı kurun. Bu hizmeti veren kurumların zaten çok dilli web siteleri ve sizinle diyalog kuracak çalışanları mevcuttur.  Sizleri detaylı bir şekilde süreç hakkında bilgilendireceklerdir. Sağlık hizmeti alacağınız doktor yada sağlık kurumu size daha uygun fiyatlara hizmet verecektir. Arada aracı firma olmadığından sizin maliyetiniz azalacaktır. Ameliyat sonrası muhatabınız direkt doktor veya sağlık kurumu olacağından takipleriniz daha sağlıklı olacaktır.

Tüp Mide, Gastrik Bypass, Transit bipartisyon ve Duodenal  Swich gibi obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları için arada hiçbir aracı kurum olmadan direkt bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dünyadaki en son teknolojik malzemeler ile mide küçültme, gastrik bypass, transit bipartisyon ve duodenal swich gibi ameliyatlar tarımdan yapılmakta ve ameliyat sonrası takipleri tarafımdan yapılmaktadır. Daha ucuz ve güvenilir sağlık hizmeti almak için lütfen direkt hizmeti veren doktor veya sağlık kurumu ile iletişime geçin. Aramıza kimseyi sokmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

buharlı far temizleme, smx far temizleme kiti
Trustpilot