fbpx

Son Haberler

Arayıcı’nın Kaleminden

Obeziye, Tip 2 Diyabet ve sağlık ile ilgili bir çok güncel gelişmeyi blogumdan takip edebilirsiniz.
unnamed-1200x675.jpg

Şubat 14, 2019 Sağlık0

Tip 2 Şeker Hastalığı yol açtığı böbrek yetmezliği, körlük, uzuv kesilmeleri, kalp krizleri nedeni ile ölümlerin sık nedenidir. Tip 2 Şeker hastalığının tedavisinde diyet, egzesiz ve ilaçlar kullanılır. Yaşam tarzı değişikliği ve ilaç kullanımının uzun dönem başarı oranı çok düşüktür. Geliştirilen yeni ilaçlara rağmen hastaların çoğu istenilen başarı oranlarına ulaşamazlar ve hastalığın yol açtığı organ hasarlarına maruz kalırlar.


image2-2-1200x675.jpeg

Şubat 14, 2019 Bizden0
Obezite ve Diyabet Cerrahisi ile ilgili ikinci toplantımızı Almanya’nın Osnabrück şehrinde, 10/02/2019 tarihinde gerçekleştirdik. Yaklaşık 50 kişinin katılımı ile çok verimli toplantı oldu. ObeziteTip 2 şekerhastalığı ve tedavi yöntemlerinden bahsettim. Katılımcıların merak ettiği soruları cevapladım. Tüp Mide AmeliyatıŞeker Ameliyatı ile ilgili gelen yoğun soruları cevapladım. Obeziteye bağlı gelişen hastalıklardan ve tedavi yöntemlerini konuştuk. Almanya’dan Türkiye’ye Tüp Mide Ameliyatı yada Şeker Ameliyatı için gelecek olan hastaları havaalanında karşılayıp onları en son teknoloji ile donatılmış olan hastanemizde deneyimli ve güler yüzlü personelimizle misafir edip tedavileri bitikten sonra evlerine uğurlamak için tekrar havaalanına bıraktığımızı anlattım. 

seker-hasta.jpg

Ocak 31, 2019 Sağlık0

Obezite ve bununla ilişkili metabolik sendrom dünya çapında halk sağlığı için büyük bir endişe ve yük haline gelmiştir. Her ne kadar obezite, hastanın genel sağlık ve yaşam beklentisine kötü etkilese de, hastaların yaşam kalitesini ve  yaşam süresini etkileyen en önemli faktörler tip 2 şeker hastalığı  gibi seksene yakın obezite ile ilişkili hastalıklardır. Obezite ve şeker hastalığı gelişimi arasındaki ilişki iyi bilinmektedir. Bir çok insan obezitenin bir hastalık olduğunun ve kanser kadar ciddi olduğunun farkında olmasına rağmen, çoğu zaman zamanında tıbbi yardım istemez.

Bariatrik cerrahi, şiddetli obezite ve obeziteye bağlı yandaş hastalıklar için tercih edilen tedavi yöntemidir.  Obezite cerrahisi tek başına tıbbi tedaviden daha etkili ve uzun süreli olduğu gösterilmiştir. Ağır obezitesi olan diyabet hastaları ile ilgili olarak, bariatrik cerrahiyi standart medikal tedavi ile karşılaştıran çoğu çalışma, bariatrik cerrahinin, özellikle Gastrik Bypass ve Tüp Mide ameliyatının şeker hastalığının tedavisinde daha büyük bir etkisi olduğunu göstermiştir.

Tüp Mide ve Gastrik Bypass ameliyatlarının aşırı obezite ve buna bağlı hastalıkların tedavisinde eşit etkili olduğu gösterilmiştir. Tüp Mide ameliyatı orta yaşlı ağır obez hastalarda Şeker hastalığı gelişme riskini önemli ölçüde azaltır.
Yasal Uyarı


Bu site, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup internetten sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalık tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Op. Dr. Volkan Arayıcı’nın web sitesini ziyaret eden herkes Yasal Uyarı sayfasında belirtilen tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.
Abone Ol


Obezite ve Tip 2 diyabet ile ilgili güncel gelişmeleri ilettiğimiz bültenimize abone olun. Spam ileti gönderilmemektedir.Tüm hakları saklıdır. Tasarım & Barındırma