"> Revizyon Cerrahisi (Yeniden Kilo Alımı) - Op. Dr. Volkan Arayıcı

Revizyon Cerrahisi

Tüp mide ameliyatı ve daha önceleri sık yapılan gastrik band uygulamaları sonrası %10-20 oranında geri kilo alımı olabilir. Geri kilo alımı olan hastalarda Revizyon Cerrahisi söz konusu olabilir. Revizyon cerrahisi yine kapalı yönlemle uygulanır.

Revizyon Cerrahisi; ilk ameliyata göre daha zor ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. İkinci kez yapılacak olan ameliyat tipi hastaya ameliyat öncesi yapılan mide endoskopisi ve pasaj grafisine göre seçilir.

Merak Edilenler

10 yıllık tüp mide (mide küçültme) ameliyatları deneyimi boyunca hastalarımız tarafından en çok sorulan soruları sizler için derledik. Bunlar dışında merak ettikleriniz için aşağıda bulunan bağlantılara tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tüp mide ameliyatı yaklaşık 60 – 90 dakika arasında sürmektedir. Ameliyat olacak olan kişiler; ameliyat öncesi tetkikler dahil toplam 3-4 gün hastanemizde kalmaktadır.

Hastalarımız ameliyat biriminden 4 saat sonra tek başına kalkıp yürüyüş yapabilmektedir. 2. günün sonunda ise hastalarımız özel diyetistenler tarafından hazırlanmış beslenme önerileri ile birlikte taburcu edilmektedir. Taburcu edilirken ilk 15 gün  kullanmaları gereken özel mamalar tarafımızdan temin edilmektedir.

Tüp mide ameliyatı; büyük kesikler gerektirmeyen, karına açılan 4 tane küçük delikten kameralı özel cerrahi aletlerle midenin 3/2’sinin alınarak midenin küçültülmesi operasyonudur. Ameliyat sonrası kişi küçük lokmalarla doymakta ve iştah hormonu vücuttan uzaklaştırıldığı için iştah azalmaktadır. Tüp mide ameliyatı deneyimli ellerde çok güvenilir bir uygulamadır.

Tüp mide ameliyatı Op. Dr. Volkan Arayıcı tarafından Özel İzmir Medifema Hastanesinde yapılmaktadır. Hastanemiz İzmir Adnan Menderes Havalimanına (ADB) 10 km uzaklıktadır. En son teknoloji ve deneyimli sağlık personeli ile donatılmıştır. Ameliyat olmak için gelen hastalarımız VIP araçlar ile alınarak hastanemize getirilmekte, ameliyat sonrası da yine aynı şekilde havalimanına uğurlanmaktadır.

Tüp mide ameliyatı ücreti hastanın yandaş hastalıkları ve metabolik sonuçlarına göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi ve ücretsiz muayene için iletişim sayfamızdan ya da instagram hesabımdan bana ulaşabilirsiniz.

  • -13 yıllık genel cerrahi uzmanlığı deneyimi,
  • -5 yıllık obezite ve diyabet cerrahisi deneyimi,
  • -1000+ başarılı tüp mide ve şeker ameliyatı,
  • -Ameliyat sonrası 7 gün 24 saat destek…

İşte bu yüzden Op. Dr. Volkan Arayıcı‘yı tercih edebilirsiniz.

Ameliyata Uygun Musunuz?

Opening Hours