Tip-2 Şeker Ameliyatı

Gastrik by-pass ameliyatı hem gıda alınımını kısıtlarken aynı zamanda alınan gıdanın emilimini azaltan bir yöntemdir. Kombine ameliyatların halen en sık uygulanan tipidir.
Bu operasyonda mide üst bölümü yaklaşık 30-50 cc kadar küçültülür. İkinci aşamada bu küçük mide poşuna ince barsakların bir kısmı by-pass edilecek şekilde getirilip birleştirilir.Bu yöntemle midenin neredeyse % 80’lik bölümü devre dışı bırakılır, hastalar çok daha küçük porsiyonlar ile hızlı bir şekilde doyma hissine ulaşırlar. Aynı zamanda alınan besinlerin emiliminin bir kısmı engellenir.

Bu ameliyat sonrasında yediğimiz gıdalar ince barğırsaklarımızın 2. kısmı olan ileuma direkt geçtiği için çeşitli hormalar daha fazla salgılanır ve bu hormonlar pankreas bezimizden daha fazla İnsülin hormonu salınmasına sebep olur. bu yüzden Gastrik Bypass ameliyatı obezitesi olan ve Tip 2 Şeker hastalığı olan kişilerde daha çok tercih edilir.

Gastrik Bypass ameliyatıda kapalı yöntemle gerçekleştirilir. Ameliyat yaklaşık iki saat sürer ve hasta ameliyattan çıktıktan sonra 4. saatte ayağa kalkarak kendi ihtiyaçlarını kendi görebilir. Bu ameliyat sonrası hasta ortalama 3 gün hastanede kontrol altında tutulur ve 3. gün ilaç tedavisi düzenlenir ve diyetisyen desteği verilerek normal hayatına uğurlanır.

10 yıllık tip-2 diyabet  ameliyatları (gastrik by-pass) deneyimi boyunca hastalarımız tarafından en çok sorulan soruları sizler için derledik. Bunlar dışında merak ettikleriniz için aşağıda bulunan bağlantılara tıklayarak bize kolayca ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gastrik Bypass Ameliyatı yaklaşık 90 – 120 dakika arasında sürmektedir. Ameliyat olacak olan kişiler; ameliyat öncesi tetkikler dahil toplam 3-4 gün hastanemizde kalmaktadır.

Hastalarımız ameliyat biriminden 4 saat sonra tek başına kalkıp yürüyüş yapabilmektedir. 2. günün sonunda ise hastalarımız özel diyetistenler tarafından hazırlanmış beslenme önerileri ile birlikte taburcu edilmektedir. Taburcu edilirken ilk 15 gün  kullanmaları gereken özel mamalar tarafımızdan temin edilmektedir.

Tüp mide ameliyatı; büyük kesikler gerektirmeyen, karına açılan 4 tane küçük delikten kameralı özel cerrahi aletlerle midenin 3/2’sinin alınarak midenin küçültülmesi operasyonudur. Ameliyat sonrası kişi küçük lokmalarla doymakta ve iştah hormonu vücuttan uzaklaştırıldığı için iştah azalmaktadır. Tüp mide ameliyatı deneyimli ellerde çok güvenilir bir uygulamadır.

Tüp mide ameliyatı Op. Dr. Volkan Arayıcı tarafından Özel İzmir Medifema Hastanesinde yapılmaktadır. Hastanemiz İzmir Adnan Menderes Havalimanına (ADB) 10 km uzaklıktadır. En son teknoloji ve deneyimli sağlık personeli ile donatılmıştır. Ameliyat olmak için gelen hastalarımız VIP araçlar ile alınarak hastanemize getirilmekte, ameliyat sonrası da yine aynı şekilde havalimanına uğurlanmaktadır.

Gastrik Bypass (Tip-2 Diyabet Ameliyatı) ücreti hastanın yandaş hastalıkları ve metabolik sonuçlarına göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi ve ücretsiz muayene için iletişim sayfamızdan ya da instagram hesabımdan bana ulaşabilirsiniz.

 • -13 yıllık genel cerrahi uzmanlığı deneyimi,
 • -5 yıllık obezite ve diyabet cerrahisi deneyimi,
 • -1000+ başarılı tüp mide ve şeker ameliyatı,
 • -Ameliyat sonrası 7 gün 24 saat destek…

İşte bu yüzden Op. Dr. Volkan Arayıcı‘yı tercih edebilirsiniz.

Sorularınız mı var?

  Son Blog Yazım

  Soru & Cevap

  Günümüzde tüp mide, gastrik bypass ve transit bipartisyon obezite tedavisinde sıkça uygulanan…

  Öncesi & Sonrası

  Opening Hours

  buharlı far temizleme, smx far temizleme kiti
  Trustpilot