En Çok Merak Edilenler

Obezite ile ilgili sizlerden gelen ve en çok merak edilen soruları tek bir sayfada birleştirdik.

Tüp mide ameliyatı sonrası en erken 1 sene sonra hamilelik önerilir. Kilo veriminin durması ve vücudun kendini stabillemesi sonrası hamilelik düşünülebilir. Aksi halde erken hamile kalındığında çocukta büyüme gerilikleri görülebilir

Tüp mide ameliyatı sonrası ilk dokuz ay sadece mide koruyucu ve multivitamin kullanımı gerekiyor. Dokuz ay sonunda bu ilaçlarda kesiliyor. Yani ömür boyu ilaç kullanımı yok.

18-65 yaş aralığı bu ameliyat için uygun yaş aralığıdır. Fakat gerekli izinler alınırsa 65 yaş üstü kişilerde bu ameliyatı olabilir. Eğer çok gerekli görülür ise 16-17 yaş gurubu da ameliyat olabilir.

Eğer ağır bir iş yapmıyor ve ofis ortamında çalışıyorsanız ameliyat olduğunuz günden itibaren 1 hafta sonra çalışabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı olabilmek için kilonuzun değil vücüt kitle indeksiniz önemlidir. Vücut kitle indeksi kilonuzun boyunuzun metre cinsinden karesine bölünmesiyle bulunur.

Ameliyat öncesi yapılan tetkikler ve her şey yolunda giderse ameliyat sonrası gözlem ile toplam üç gün hastanede kalınır.

Aklındaki Soru Bu Sayfada Yok Mu?

Aşağıdaki formu doldurarak bize ulaşabilirsin

    buharlı far temizleme, smx far temizleme kiti
    Trustpilot