fbpx

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Saç Dökülmesi

Ocak 21, 20190Sağlık

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Saç Dökülmesi

Ocak 21, 2019 0
sac-dokulmesi.jpg

Tüp Mide ameliyatı sonrası saç dökülmesi çok sık karşılaşılan bir durumdur (%70). Saç dökülmesi genellikle ikinci veya üçüncü ayda başlar ve sekiz veya dokuzuncu aya kadar devam edebilir. Kilo verme hızı yavaşlayınca yada kilo verme durunca saç dökülmesi de durur. Dökülen saçların çoğu kilo verimi durduktan sonra geri gelir.

Saç dökülmesini azaltabilmek için alınabilecek bazı önlemler mevcuttur. Ameliyat sonrası doktorunuzun verdiği multivitamin haplarını düzenli olarak kullanılmalıdır. Ameliyat sonrası beslenmemizde protein desteğini gerektiğinice kullanmalıyız. Yine ameliyat sonrası B 12, Folik asit, çinko ve demir değerlerimiz düzenli olarak kontrol edilmeli ve bunlarda oluşabilecek eksiklikler düzeltilmelidir.

Eğer saç dökülmesi kişiyi çok rahatsız edecek boyutta ise alınabilecek diğer bir önlem ise saç mezoterapisidir.

Unutulmamalıdır ki tüp mide ameliyatı sonrası oluşan saç dökülmesi kalıcı değil geçicidir. Ameliyat sonrası doktor kontrollerinizi ne kadar düzenli yaparsanız saç dökülmeniz o kadar az olacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
Yasal Uyarı


Bu site, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup internetten sağlık hizmeti vermemektedir. Sitedeki bilgiler hiç bir şekilde hastalık tanı ve tedavisinde kullanılmamalıdır. Op. Dr. Volkan Arayıcı’nın web sitesini ziyaret eden herkes Yasal Uyarı sayfasında belirtilen tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.
Abone Ol


Obezite ve Tip 2 diyabet ile ilgili güncel gelişmeleri ilettiğimiz bültenimize abone olun. Spam ileti gönderilmemektedir.ET Copyright Light
Aydın Web Tasarım ve Sosyal Medya Ajansı
WhatsApp chat