0
(0)
SSS

Sıkça Sorulan Sorular

Hemos Combinado Las Preguntas Más Curiosas Sobre La Obesidad De Usted En Una Sola Página.

Tüp Mide ameliyatı sonrası ne zaman hamile kalabilirim?

Tüp mide ameliyatı sonrası en erken 1 sene sonra hamilelik önerilir. Kilo veriminin durması ve vücudun kendini stabillemesi sonrası hamilelik düşünülebilir. Aksi halde erken hamile kalındığında çocukta büyüme gerilikleri görülebilir

Tüp mide ameliyatı sonrası ömür boyu dışarıdan ilaç kullanmak gerekiyor mu?

Tüp mide ameliyatı sonrası ilk dokuz ay sadece mide koruyucu ve multivitamin kullanımı gerekiyor. Dokuz ay sonunda bu ilaçlarda kesiliyor. Yani ömür boyu ilaç kullanımı yok.

Tüp mide ameliyatı için yaş kriteri mevcut mu?

18-65 yaş aralığı bu ameliyat için uygun yaş aralığıdır. Fakat gerekli izinler alınırsa 65 yaş üstü kişilerde bu ameliyatı olabilir. Eğer çok gerekli görülür ise 16-17 yaş gurubu da ameliyat olabilir.

Tüp mide ameliyatı sonrası ne zaman işe başlayabilirim?

Eğer ağır bir iş yapmıyor ve ofis ortamında çalışıyorsanız ameliyat olduğunuz günden itibaren 1 hafta sonra çalışabilirsiniz.

Tüp Mide Ameliyatı olabilmem için kaç kilo olmalıyım?

Tüp Mide Ameliyatı olabilmek için kilonuzun değil vücüt kitle indeksiniz önemlidir. Vücut kitle indeksi kilonuzun boyunuzun metre cinsinden karesine bölünmesiyle bulunur.

Ameliyat öncesi yapılan tetkikler ve her şey yolunda giderse ameliyat sonrası gözlem ile toplam üç gün hastanede kalınır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Optio, neque qui velit. Magni dolorum quidem ipsam eligendi, totam, facilis laudantium cum accusamus ullam voluptatibus commodi numquam, error, est. Ea, consequatur.

¿Fue útil esta página

Puede votar tocando las estrellas.

Puntuación media 0 / 5. Votar: 0

Aún no se han emitido votos. Tú das primero.

Enviar
¿Necesitas ayuda?
Linda
¿Hola, 👋
Como puedo ayudarse?